27BookForum: 8 розмов, які ви не можете пропустити

До 20 вересня триває 27 Львівський міжнародний BookForum. Цьогоріч фестиваль вперше за 27 років відбувається в онлайн-форматі. Загалом BookForum нараховує понад 130 подій. Однак є серед них ті, які точно не варто пропустити.

Галактика Цукерберга: чи існує непотрібна інформація?

17 вересня, 16:00 — 17:30

«Півроку нас вчили, що треба мити руки і піклуватись про власну гігієну. Ми навчились мити руки, але в цей час нам промивають мізки — і ми маємо знати, хто це робить і навіщо», — говорить куратор фокус-теми Ганна Улюра, закликаючи нас дотримуватись інформаційної гігієни. І, власне, про необхідність фільтрування інформації, а також про те, де пролягає межа між тим, що ми хочемо знати і тим, що врешті так чи інакше дізнаємось, дискутуватимуть Софія Андрухович, Пітер Померанцев, Олеся Островська-Люта та Оксана Форостина. Напрочуд актуально та важливо. Подія у програмі.

Ціна слова. Про місію журналіста в боротьбі за правду

17 вересня, 16:00 — 17:30

Які виклики та перешкоди стоять сьогодні на шляху журналістів у боротьбі за правду? І чому й досі, крізь різні епохи та часи, ця боротьба ставить на кін життя? До 20-ї річниці вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, а також до виходу книги «Гарет Джонс. Людина котра забагато знала», Вахтанг Кіпіані, Мирослава Гонгадзе, Зураб Аласанія та Ігор Балинський зберуться разом і поговорять про загрози, які нависають над свободою слова сьогодні в Україні та світі. Подія у програмі.

Дискусія: І стіни, і мости. Що об’єднує українців?

19 вересня, 12:00 — 13:30

Як врешті звести мости, а стіни зробити основою для спільного дому, єдиного дому українців? Це буде велика та цікава дискусія письменників та письменниць про те, що нас може і має об’єднати в єдину спільноту українців. Про цінності та переконання, які мають зруйнувати будь-які штучні стіни, а також про світові конфлікти та кризи цього року, які відбуваються зовсім поряд і варті осмислення. До розмови з українськими авторами, Андрієм Курковим, Ларисою Денисенко, Вахтанґом Кебуладзе та ін., приєднається також гаїтянська авторка поезії та прози, президентка ПЕН в Гаїті — Кетлі Марс. Подія у програмі.

CliFi: літературно про зміну клімату

19 вересня, 14:00 — 15:30

Сьогодні ми чи не щодня чуємо в новинах про проблеми екології та зміни клімату. І поки вчені роблять дослідження та рахують втрати ресурсів і біорізноманіття, автори-фантасти намагаються уявити реальність, в яку ми зовсім скоро можемо потрапити. На зміну космічній фантастиці, прийшла фантастика кліматична, і про новий жанр, його героїв та сюжети йтиме розмова. Однією з гостей події стане британська письменниця Сассі Лойд, відома у світі своїми романами, присвяченими проблемами зміни клімату. Подія у програмі.

Спільний знаменник. Освіта, що може об’єднати країну

19 вересня, 15:00 — 16:30

Ще одна розмова на тему єднання, але з позиції освіти. Адже саме вона цілком здатна об’єднати українців як націю та стати важливим інструментом набуття ідентичності, але як? Якою має бути українська освіта, аби стати тим «спільним знаменником», і чи здатна вона захистити нас від пропаганди та бути запорукою національної безпеки? Про виклики, які долає українська освіта сьогодні та необхідність навчання критичному та аналітичному мисленню у школах та університетах, говоритимуть чинні міністри, а також відомі діячі культури та освіти України. Подія у програмі.

Істотність різниці

19 вересня, 16:30 — 18:00

Новорічне звернення Президента України цьогоріч змусило багатьох українців не лише задатися питанням: «Какая разница?», а й усвідомити та переосмислити істотність цієї різниці. Історик Ярослав Грицак, режисер та культурний діяк Влад Троїцький, філософи Вахтанґ Кебуладзе та Олександр Комаров, громадський діяч Владислав Кириченко та публіцист Геннадій Друзенко зберуться на велику розмову про минуле, яке визначає майбутнє, і спільну візію, яка може зшити українців в одну політичну націю. Подія у програмі.

У болях і в здоров’ї: яка роль романтичних стосунків під час катаклізмів?

19 вересня 17:00 — 18:30

На початку карантину та ізоляції, побутували лише 2 сценарії, щодо романтичних стосунків: нас чекатиме або сплеск народжуваності, або спалах розлучень. І мало хто припускав, що ми побачимо також збільшення домашнього насилля та зростання кількості самогубств. Чи впливає наявність романтичних стосунків на те, як ми переживаємо екстремальні ситуації? Чи змінюються формати стосунків відповідно різних епох та часів? Що сьогодні означає бути в стосунках і бути сінглом? Та яка роль підтримки в стосунках? Подія у програмі.

Бабця під сорок, хлопчик за тридцять: як старіють стратегії віку?

20 вересня, 18:00 — 19:30

Вікові стереотипи змінюються, і ставлення до людей різних вікових категорій сьогодні також змінюються. Системний та побутовий ейджизм добряче увійшли в нашу повсякденність, і межу між фактом та образою чи обмеженням сьогодні непросто знайти. Як нас визачає вік? Як ми визначаємо вік інших і чим керуємось? Чи є дорослі, чи є старі? Про стратегії віку, та їх переваги та недоліки говоритимуть письменниці Катерина Бабкіна та Галина Вдовиченко, режисер Наріман Алієв, письменик та музикант Олександр Сидоренко (Фоззі), а також письменние та видавець The Village Україната Марк Лівін. Розмова обіцяє бути цікавою. Подія у програмі.

Нагадаємо, усі події 27 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції  на офіційному сайті фестивалю.

Раніше Радіо ПЕРШЕ опублікувало перелік 30 найочікуваніших подій фестивалю.


Теми: