Через пандемію Covid-19 місцеві вибори можуть подорожчати на 200 млн грн

Комітет виборців України (КВУ) заявив про необхідність виділення додаткових 150-200 млн грн на заходи з протидії поширенню коронавірусу під час запланованих місцевих виборів в Україні.

«В умовах пандемії на вибори необхідно додатково виділити 150-200 млн грн. Переважна більшість витрат має бути спрямована на захист членів дільничних виборчих комісій», – сказав голова КВУ Олексій Кошель у п’ятницю, 4 вересня.

За підрахунками експертів організації, для захисту членів виборчих комісій під час проведення їхніх засідань і роботи в дні голосувань під час першого і другого туру місцевих виборів необхідно закупити щонайменше 13 млн захисних масок. Крім цього, необхідно закупити дезінфекційні засоби, пристрої для вимірювання температури, передбачити заробітну плату для тих, хто вимірюватиме температуру на вході до виборчих дільниць, виготовити інформаційні матеріали.

Експерти КВУ розробили аналітичний звіт про проведення виборів в умовах пандемії в світі та рекомендації для місцевих виборів в Україні.

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня, а передвиборча кампанія розпочнеться 5 вересня.