Кому знову потрібно буде встановлювати додаток “Вдома”

Через поширення коронавірусу та його нового штаму Дельта Україна вводить запобіжні заходи.

Додаток “Вдома”, який вже не був потрібний тим, хто подорожує, знову попросять встановлювати. Зокрема це стосується людей, які повертаються Португалії, Росії, Британії та Індії і які не пройшли чи мають позитивний експрес-тест.

Такі зміни Уряд уже вніс у постанову «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

“Щоб перетнути кордон в Україну з цих країн, громадянам України потрібен негативний результат експрес-тесту на визначення антигена SARS-CoV-2, зроблений безпосередньо в пункті пропуску через державний кордон. Такий тест проводиться до проходження паспортного контролю. У протилежному разі необхідно буде пройти обов’язкову 14-денну самоізоляцію чи обсервацію з обов’язковим встановленням застосунку Вдома”, – пояснили у пресслужбі Львівської ОДА.

Натомість для іноземців та осіб без громадянства без негативного результату такого тесту перетин державного кордону буде заборонений. У великих міжнародних пунктах пропуску через державний кордон у зоні прикордонного контролю вже працюють пункти тестування, в якому можна буде зробити швидкий тест.

Умови в’їзду в Україну з інших країн не змінюються.