Львів’ян закликають безкоштовно перевіритись на ВІЛ та гепатити В і С

З 22 листопада в Україні стартує Європейський тиждень тестування на ВІЛ-інфекцію і виявлення гепатиту В і С. У зв’язку з цим у Львові, а також Червонограді працюватиме мобільна амбулаторія. У ній можна буде пройти безкоштовне обстеження за допомогою швидкого тесту.

В Україні близько 30% хворих на ВІЛ не знають про свій позитивний ВІЛ-статус. Окрім того, понад 90% осіб, які живуть з гепатитом В і С, не знають про наявність у них таких захворювань. Про це розповів лікар-епідеміолог Андрій Сороколіт.

“Чим пізніше виявлено захворювання, тим важче людину лікувати. Своєчасне обстеження та лікування ВІЛ-інфекції та гепатитів В і С також знижує імовірність подальшої передачі інфекції іншим»

Андрій Сороколіт також додав, що на Львівщині майже 2800 людей хворі на ВІЛ і проходять антиретровірусну терапію. Також цього року тільки у Львівській обласній клінічній інфекційній лікарні проліковали близько 80 хворих з хронічним гепатитом В і близько 300 хворих з вірусним гепатитом С.

Графік роботи мобільної амбулаторії у Львові:

  • 22 листопада (понеділок): біля ТЦ «Ашан», просп. В. Чорновола, 16, з 10 до 15 год;
  • 23 листопада (вівторок): біля Львівського обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ-СНІДом, вул. Лисенка, 45, з 13 до 16 год;
  • 24 листопада,середа: на парковці біля ТЦ «Епіцентр», вул. Городоцька, 302, з 10 до 15 год;
  • 26 листопада, п’ятниця, на парковці біля ТЦ «Вікторія Гарденс», з 10 до 15 год.

У Червонограді мобільна амбілаторія працюватиме у четвер, 25 листопада, біля Червоноградської центральної міської лікарні на вул. Івасюка, 2. Години роботи – з 12.00 до 15.00.

Фото: ілюстративне