Марія Перегінець, майстриня манікюру: “Часто клієнтки виливають мені душу, як психологу”

“Манікюрщиця” звучить не дуже гарно. Все ж таки – це професія і зараз досить популярна”, – говорить майстриня манікюру Марія Перегінець. У програмі “Люди” вона розповіла про те, за що найбільше любить свою роботу і що дратує; чого ніколи не зробить і чого краще не робити клієнткам.

У народі вас називають “манікюрщицями”, або просто говорять: “Я на нігтях”, “Йду на нігті”. Тож, як же правильно називається твоя спеціальність?

“Манікюрщиця” звучить не дуже гарно. Все ж таки – це професія і зараз досить популярна. Тому – майстер манікюру правильно. Або манікюрниця.

Скільки ти часу займаєшся цією роботою?

Вже вісім років. Тоді ще не було масово гель-лаку, робили манікюр звичайним лаком. Перші роки я не мала багато записів, навчалася. А так, щоб працювати повний день – то працюю вже п’ять років.

Пам’ятаю, коли гель-лак входив у вжиток, дехто намагався сам робити такий манікюр. Виходило багатошарово. А майстрині намагаються дотриматися так званої “архітектури нігтя”…

Так, ми намагаємося зробити рівненьким ніготь. Торець нігтя, сам кінчик, має бути тоненьким. Основна маса гелю має бути по центру і ближче до кутикули. Якщо не вирівняти, виходять таки “пиріжки”, горбаті, у яких розтікається по боках. Відповідно, вони і носитися будуть погано, бо, здебільшого, навантаження йде на кінчик.

А цокотіти по клавіатурі можна такими нігтями чи шкребти посуд?

Посуд не можна шкребти. Майстри покривають торець нігтя, бо він стиратиметься, і таке покриття швидше сколюється. А клавіатура… це вже залежить від професії. Такі клієнти частіше міняють покриття. Якщо максимум покриття тримається місяць, то клієнти, у яких воно швидше зношується, змінюють його кожні два тижні.

Радять не носити такі нігті довго.

Якщо нігті відростають повільно, то можуть носити й довше. Рекомендують два тижні. Але це індивідуально. При відростанні зміщується покриття, – під матеріалом нігті тверді, а та частинка, яка відростає, нічим не захищена. І чим більше відросла частинка, тим більше матеріал переважує. Це негативно впливає на весь ніготь.

У середньому манікюр триває півтори-дві години. Тобі не нудно цілими днями пиляти, чистити, малювати чужі нігті?

Звичайно, ні. Кожні нігті індивідуальні. Хто не любить кольорові нігті, а надає перевагу однотонному покриттю, там треба побавитися з чисткою. Приємно, коли зробиш роботу, гарно почистиш, все рівненьке… Робота з дизайном – теж цікава, тоді твориш, малюєш. Коли я починала робити манікюри, мої знайомі думали, що я набавлюся. Бо, справді, я не дуже постійна у своїх захопленнях. Але вже вісім років не набридає.

Чи приходили до тебе чоловіки на манікюр?

Так, але лише на чистку. Хоча, зараз і чоловічий манікюр набирає популярності. В Інстаграм багато відео саме з чоловічим манікюром.

А чим чоловічий відрізняється від жіночого?

Чоловіки частіше обирають матові, нюдові, бежеві кольори. Чорні ще. З червоним не бачила. Дехто робить стемпінг, перебивачки, наліпки…

Стемпінг – це наліпки?

Так.

Чи для того, щоб робити малюнки на нігтях, потрібно мати додаткову освіту, наприклад, художника?

Я в школі ніколи не любила малювати, на папері й досі не малюватиму. А на нігтях виходить. Але такий манікюр зараз дуже втратив популярність. Навіть минулого року вже ніхто не хотів на Новий рік Дідів Морозів, сніговичків.

Які сьогодні тенденції в манікюрах?

Дуже модним стало нюдове покриття. Все менше роблять довгих нігтів, переважно коротенькі, акуратні. В моді мінімалізм – така тенденція вже рік.

А скільки часу загалом триває мода на той чи інший дизайн нігтів?

Думаю, мода на нюдові не вийде досить довго. Цієї осені модні зелений, оливковий, болотний. Переважно мода триває сезон. Класикою залишається червоний і “френч”.

Що тобі найбільше подобається в роботі?

Задоволені обличчя клієнток, які пищать від радості, що мають гарні і доглянуті нігті. Коли вдається відтворити дизайн, бо багато клієнток приходять зі своїми фотографіями, які вони знаходять в інтернеті. Звичайно, не обходиться без того, щоб впихнути своїх 5 копійок…

А в самому процесі роботи, що подобається?

Малювання. Я дуже люблю текстури на нігтях малювати – граніт, камінь. Вони завжди виходять неповторними. Навіть, коли клієнтки просять на двох нігтях однієї руки однаково зробити, то цей дизайн не вийде однаковим.

Чим ти керуєшся, коли поповнюєш матеріали?

Кольори обираю такі, які подобаються мені. Клієнтки мені довіряють і в нас переважно схожі смаки. Бо, якщо я, як майстер манікюру, не підійду, ми не будемо на одній хвилі, то не спрацюємося.

Чи замовляєш ти кольори за бажанням клієнток?

Якщо розумію, що він матиме попит. Наприклад, відтінки червоного чи рожевого, так. А якщо це такий колір, який лежатиме, і хтось ним кілька разів лише намалює, тоді ні. Скоріше, я такий змішаю сама. Це дуже часта практика – змішування гель-лаків, які саме зараз хоче та чи інша клієнтка.

Які засоби гігієни ти застосовуєш?

Обов’язково є антисептик. Стерилізую, дезинфікую інструменти, маю сухо-жарову шафу. Вологе прибирання, провітрювання. І перед кожним манюкіром обробляю руки клієнток антисептиком. І, звісно, працюю тільки в рукавичках. На початку роботи ще працювала без рукавичок, а зараз не можу. Нещодавно приходила клієнтка, якій потрібно було перекрити тільки один нігтик, бо вона його подряпала. Я одягнула рукавички і починаю робити, а вона каже: “Це ж лише один ніготь”. А я не можу інакше. Це людина приходить раз на місяць на манікюр, а я щодня працюю з різними людьми, з різними рідинами, які, наприклад, знежирюють нігті.

Чи бували випадки, що ти відмовлялася від роботи?

Можу відмовитися і відправити до лікаря – подолога чи дерматолога, якщо є підозри на грибок.

А людина каже: “Та просто перекрийте мені ці нігті, щоб я їх не бачила”.

Ні, таке перекривати не можна. Покривати можна лише здорові нігті. Якщо є відшарування, оніхолізис називається, здається аналіз на грибки. Подологи взагалі роблять зачистку таких нігтів. Під покриттям не буде видно розвитку самої хвороби. Грибкам під покриттям чудово – темно. Ще, посуд помила, волога потрапила – волого. Вони там чудово розмножуються.

Зараз дуже багато салонів, кабінетів майстрів манікюру. Наскільки велика конкуренція в твоїй спеціальності?

Конкуренція велика, але і попит великий. Сьогодні практично дві жінки з десяти буде без покриття і без манікюру. Конкуренція – цікаве питання, але якщо гарно і відповідально робити свою роботу, то клієнти завжди знайдуться і рекомендуватимуть іншим.

Який твій улюблений тип клієнток?

Ті, які чемно виконують вказівки. Якщо я кажу: “В лампу”, значить, потрібно сушити, чи перевертати, коли я вирівнюю покриття. Але, ця процедура триває до двох годин, тому часом хочеться і поговорити. Деякі клієнтки слухають аудіокниги і якось стає ніяково від тиші. Але поговорити, щоб не забагато, бо деякі говорять дуже багато. Я приблизно знаю кожну, і морально готуюся. Ще люблю тих клієнток, з якими можна експериментувати в дизайнах.

Знаєш такий жарт: “Дівчата перед тим як йти на манікюр, роблять собі його самі, бо, мовляв, соромно з негарними нігтями”. Як ти ставишся до самодіяльності?

Негативно. Хоча, зараз це мало хто робить. Людині важко самій собі зробити гарний манікюр і якісно почистити кутикулу. Приходять потім з такою лохматою кутикулою – і там ранка, там поріз. Але якщо я трохи зачіплю, то це вже трагедія. Після когось важко вичистити.

Чи доводилося тобі після інших майстрів переробляти?

Так, було таке. Чомусь, в основному, після салонів. Майстер, який працює сам на себе, дорожить репутацією і робить так, щоб людина поверталася.

Чи дратує тебе щось у твоїй професії?

Дуже дратує, коли клієнтки запізнюються, або не приходять і не попереджають. Всі ж ми люди, і я зрозумію, можливо, навіть когось перенесу на цей час. Нещодавно клієнтка, яка запізнювалася, просто вибила мій дзвінок і не прийшла. Взагалі – зникла. Якщо попередити, то я хоча б знатиму, що маю дві вільні години, або когось перенесу.  Дратує, коли клієнтки смикаються, зачіпають, не чують мене.

Чим краще знімати гель-лак з нігтів: фрезером чи змивкою, замотаною у фольгу, як колись робили?

Апаратний варіант роботи з нігтями все ж кращий. Замотані в різні рідини нігті – це поганий варіант. Вони стають сухими і ламкими. Я помітила у клієнток, що після фрези нігті стають міцнішими. Проте, багато майстринь бояться фрези, щоб не перепиляти нігті.

Як же ж відчувати, щоб не перепиляти нігті?

Це тільки роки практики. Майстрині бачать різницю між нігтем і базою, яку використовують як перший шар покриття. Але я намагаюся залишити трохи бази.

Чи є якісь слова, які не бажано говорити майстру манікюра?

Не говорити: “А моя попередня майстриня була краща”. І не говорити, як краще робити, надивившись відео в Youtube.

Як ти ставишся, якщо твоя клієнтка йде до іншої майстрині?

Значить, то не моя клієнтка.

Чи виливають тобі душу під час майже двогодинного сеансу?

Дуже часто таке буває. Психологи наразі в нас не дуже популярні, а от майстру злити все, що накипіло – таке буває часто. Якщо це в межах моральної норми, то я сприймаю це нормально.

Чи маєш мрію, пов’язану з роботою?

Дуже хочу закінчити курси подолога. Це спеціаліст, який займається проблемними нігтями, врощеними, з тріщинками, всього, що стосується естетичного вигляду нігтя. Хочу допомагати клієнткам, а не відправляти їх до когось іншого.