Майже кожен п’ятий українець святкує Різдво двічі, – дослідження

Частіше про подвійне святкування Різдва говорили мешканці Заходу, Києва та греко-католики. 

Ставлення українців до зимових свят з’ясовувала Соціологічна група “Рейтинг”. Як виявилось, улюбленим святом в українців є Різдво (49%). Далі – Новий рік (37%). День Святого Миколая обрали 6%, Старий Новий рік – 4%. 

“Протягом останніх 10-ти років з кожним роком зменшується кількість прихильників Нового року, натомість Різдва – збільшується. В результаті цього року кількість прихильників Різдва перевищила,” – йдеться у повідомленні “Рейтингу”.

Тільки  4% святкують Різдво саме 25 грудня, тоді як більшість опитаних (71%) – 7 січня. Водночас, 18% українців святкують Різдво двічі (25 грудня і 7 січня) і їх кількість за рік дещо зросла.

Чверть опитаних підтримують ідею перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. 58% респондентів проти такої ідеї. Ще 15% зазначили, що їм байдуже це питання. 

“У динаміці за останні 5 років зменшилася кількість тих, хто проти перенесення дати святкування Різдва (з 69  до 58%) і дещо зросла кількість прихильників (з 15 до 26%). Найбільше прихильників ідеї перенесення Різдва на Заході і в Києві: близько 40% підтримують і майже стільки ж не підтримують.”

Соцгрупа “Рейтинг” проводила дослідження  20-22 грудня 2021 року. Опитано 2 тисячі респондентів, віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера. Похибка – не більше ніж 2,2%.