МОЗ України представило план щеплень від коронавірусу

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я представив план імунізації від COVID-19, в якому визначено, коли які категорії населення мають отримати вакцину. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

Мета плану — впродовж 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50 % населення України (20 млн людей).

Наразі план передбачає 4 етапи вакцинації:

  • січень–квітень 2021 року — люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
  •  квітень–червень 2021 року — люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;
  • червень–вересень 2021 року — люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
  • вересень 2021 — березень 2022 року — люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. 

Тобто якщо ви не маєте ризиків, не медик і не працюєте, наприклад, у поліції, ДСНС або комунальних службах, очікувати вакцину від держави поки не варто. 

«Цей документ буде гнучким, його будуть актуалізувати залежно від ситуації з COVID-19, оновлених даних по вакцинах, від доступності самої вакцини проти хвороби, а успіх його реалізації напряму залежить від партнерства і тісної співпраці з регіональними закладами охорони здоров’я, місцевими органами влади, лікарями та громадськістю», — сказав в.о. Центру громадського здоров`я Ігор Кузін.

Кузін запевнив, що вакцинація буде повністю добровільною. План оновлюватимуть кожні два тижні, аби він «відповідав реальній ситуації».