На початку наступного року на Львівщині з’явиться “Королівський шлях”

Новий туристичний маршрут з’єднає Львів, Городоччину, Самбірщину та Старосамбірщину. 

Презентація маршруту з престурами і промо для туроператорів заплановані на початок 2022 року. Наразі – підготовчий етап. Про це у проєкті “Кулуари” на радіо ПЕРШЕ розповів Іван Щурко, голова комісії культурної спадщини та туризму Львівської обласної ради. 

“Я дуже тішуся, бо в тому керунку таких організованих туристичних потоків було дуже мало. Хоча туроператори, які працюють на локальному місцевому ринку, вони цей напрямок люблять, бо об’єкти яскраві. І добре, що з’являється такий комплексний туристичний маршрут.”

“Королівський шлях” має показати палаци, костели, церкви та монастирі, зведені у 13-19 століттях. Загалом понад десяток пам’яток, серед яких Лаврівський монастир (13 ст.), що на Старосамбірщині. Саме тут, за легендою, похований галицько-волинський князь Лев Данилович. Також на маршруті палац Фредрів-Шептицьких у селі Вишня (19 ст.);  костел Різдва Пресвятої Богородиці у Комарно (17 ст.), палац Балів у селі Тулиголове (19 ст). 

“Не всюди є добра ситуація. Якісь об’єкти в кращому стані, якісь в гіршому.  Котрісь вже готові приймати відвідувачів, а котрісь ще потребують певних заходів. Є об’єкти аварійні, але цей процес зрушив з мертвої точки”. 

В аварійному стані, зокрема, перебуває палац Балів у Тулиголовах. Маєток кілька років не експлуатували і навіть не охороняли. До того будівлю певний період використовували під туберкульозний диспансер. Зараз палац передали під адміністрування одного із музеїв. Вже передбачені перші кошти на розробку проєкту протиаварійних робіт. 

  1. фото – Лаврівський монастир;
  2. фото – палац Фредрів-Шептицьких у селі Вишня;
  3. фото – костел Різдва Пресвятої Богородиці у Комарно;
  4. фото – палац Балів у селі Тулиголове.