Нові дорожні знаки та розмітка: оновлено правила дорожнього руху

Від сьогодні, 1 листопада, набувають чинності зміни до правил дорожнього руху. Здебільшого вони зумовлені приведенням положень ПДР у відповідність до національних стандартів України. 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олег Білошицький. 

Серед нововведень – нові дорожні знаки

З’являться нові дорожні знаки — житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші.

Нова дорожня розмітка

Вводиться нова розмітка для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП; для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо.

До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки відповідно до положень ДСТУ 2587:2021, де крайовою є лише розмітка 1.2.

Відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг залишається тою, що і була”, – зазначив Олег Білошицький.  

Зміни пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору, а саме:

– нове визначення велосипедної доріжки;

– поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду;

– вказані права та обов’язки велосипедистів та детально регламентується, як вони повинні діяти під час руху;

–  регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

Щодо велосипедистів, то адміністративна відповідальність для них також залишається незмінною.