Посадовці ЗСУ і працівник уряду вимагали хабар за продаж масок для військових

Державне бюро розслідувань (ДБР) викрило злочинну групу, яка вимагала від підприємця 1 млн грн за безперешкодне право продавати військовим медичні маски. До складу групи входили керівник одного з управлінь Командування медичних сил Збройних сил України, офіцер медичної служби однієї з військових частин, а також працівник підпорядкованої уряду Державної інспекції енергетичного нагляду і ще одна людина, про яку ДБР інформації не надало.

Як повідомило ДБР у четвер, 20 серпня, зловмисники вимагали хабар у директора товариства, яке перемогло за результатом переговорної процедури із закупівлі медичних масок для потреб Збройних Сил України. Загалом вони вимагали від підприємця 1 млн грн, з розрахунку 1 грн за одну маску, але потім знизили суму до 998 тис. грн. За ці гроші підприємцеві обіцяли належне виконання укладеного договору, позитивний висновок службової перевірки військової служби правопорядку ЗСУ, швидку оплату за поставлений товар та не мали перешкоджати у виконанні умов договору.

Перший транш в сумі 400 тис. грн підприємець передав вимагачам 17 серпня. А 19 серпня, під час передачі другої частини коштів, вимагачів затримали.

Слідчі ДБР проситимуть суд на час розслідування арештувати підозрюваних у хабарництві.

Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що військових посадовців, причетних до корупційної схеми, на час розслідувань відсторонили від посади.