Програма святкувань 20-ї річниці приїзду Папи Івана Павла ІІ від церкви Різдва Пресвятої Богородиці

Цього року у Львові відзначать двадцяту річницю від приїзду Папи Римського Івана Павла ІІ.

Програма святкувань розпочнеться 13 червня і триватиме до 27 червня. Програму умовно можна поділити на чотири аспекти – літургійно-молитовний, просвітницький, мистецький та спортивний.

Літургійно-молитовна частина розпочнеться 13 червня Вервицею, з походом навколо храму Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ) з фігурою Фатімської Богородиці, у сквері святого Івана Павла ІІ, що у Львові. З 20 червня усі охочі зможуть приклонитися до мощей святого Івана Павла ІІ, а 25 червня долучитися до Хресної дороги у парку святого Івана Павла ІІ та молитовних чувань у храмі Різдва Пресвятої Богородиці.

Архієрейську Вечірню, яка відбудеться 26 червня, очолить Архиєпископ і митрополит Львівський Ігор. У неділю, 27 червня, на площі перед храмом Різдва Пресвятої Богородиці відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Патріарх Святослав у співслужінні митрополита Ігоря Возьняка та інших єпископів. Обидві Служби будуть транслювати онлайн (Живе телебачення та ТРК «Перший західний»), аби змогло долучитися якомога більше охочих.

З 22 червня продовж тижня містяни зможуть доєднатися до просвітницької частини святкувань ‒ лекторіїв та перегляду фільмів «Кароль. Людина, яка стала Папою Римським» та «Кароль ‒ Папа, який залишився людиною». Також щовечора відбуватимуться реколекційні науки.

19 червня відбудеться «Велопроща маршрутом святого Івана Павла ІІ від храму Різдва Пресвятої Богородиці», учасники якої проїдуть місцями, якими у 2001 році проїхав папа Римський у Львові, включаючи місце загибелі отця Андрія Іщака, якого Понтифік проголосив святим нашої церкви. Спортивна частина святкувань не завершиться у червні, адже у серпні планується сплав на байдарках річкою Дністер, а восени відбудуться спортивні змагання ‒ «Кубок святого Івана Павла ІІ».

Мистецька частина святкової програми розпочнеться 21 червня відкриттям фотовиставки «Папа і Сихів», а на 24 червня молодь готує флешмоб «Папа-Сихів-молодь». Завершиться програма святкувань духовним вечором «Псалми у папському гаю». Декламування Псалмів відбудеться під музичний супровід Симфонічного оркестру «Віртуози Львова». Вони виконають твори, які підготував колись для Папи Римського.

У 2001 році Понтифік мав зустрічі з вірянами у двох містах ‒ Києві та Львові. Проте саме у Львові Святіший зустрівся з молоддю. Понад пів мільйона парафіян прийшло на зустріч з Іваном Павлом ІІ, який символічно наново вручив Десять Божих Заповідей молоді, «щоб вони були вашим «компасом», міцною підтримкою для побудови вашого сьогодення й вашого майбуття» (з промови папи Римського Івана Павла ІІ).

«Промова Папи, яку він виголосив 26 червня 2001 року, залишається актуальною і сьогодні. Тому пам’ятаймо його слова і не біймося повторювати визнання віри ‒ «Не бійтеся бути святими», – зазначили у церкві Різдва Пресвятої Богородиці.

Контактна особа: отець Тарас Карвацький, тел.: 0972979291.