Щеплення проти коронавірусу: сьогодні вакцинували Президента

В Україні набирає обертів вакцинація проти Сovid-19.

Учора міністр здоров’я, а сьогодні – Президент отримали щеплення проти коронавірусу. Володимир Зеленський вакцинувався разом із військовими на Донбасі. Про це розповіли на офіційній сторінці Президента.

“Глава держави зробив щеплення на території військового мобільного госпіталю № 59 разом з військовими лікарями та захисниками, які виконують бойові завдання на передовій і вже проходять планову вакцинацію”, – йдеться у повідомленні.

Медики звітують, що станом на сьогодні вакцинували уже майже 5 тисяч українців. В основному це лікарі та військові.

Тим часом учора стало можливим записатися на вакцинацію. Українці можуть зробити це онлайн або по телефону. У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що вже записалося більше 38 тисяч людей.

Щеплення проводять вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) для вакцинації від COVID-19. Вакцина закуплена за державні кошти.Загалом в Україні буде п’ять етапів вакцинації. Зокрема у Львівській області під час першого етапу вакцинують 21 тисячу осіб. Це усі медичні працівники «ковідних» лікарень, медики та водії швидких, а також особи, які проживають у будинках для людей похилого віку.AstraZeneca — це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Для повної імунізації потрібні дві дози з інтервалом у 28 днів. Вакцина може зберігатися до шести місяців при температурі від двох до восьми градусів тепла.