Сьогодні останній день, коли можна змінити виборчу адресу

Сьогодні, 10 вересня – останній день, коли можна змінити місце голосування на місцевих виборах. «Виборчу адресу» можна змінити онлайн або в місцевому відділенні реєстру виборців. 

Як змінити виборчу адресу онлайн:


1. Отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Його можна отримати в одному із акредитованих центрів сертифікації ключів в Україні. Легко це можна зробити, якщо у виборця є профіль на Приват24 чи інших подібних платформах. Детальна інструкція за посиланням.

2. Подати звернення щодо зміни виборчої адреси, затвердивши його за допомогою ЕЦПДля того, що змінити місце голосування треба:

1) Перейти у розділ Сервіси Державного реєстру виборців (Особистий кабінет виборця) на офіційному веб-сайті Державний реєстр виборців;
2) Перейти в розділ «Заяви, запити»;
3) Ідентифікуватися за допомогою ЕЦП;
4) Обрати послугу «Звернення щодо зміни виборчої адреси»;
5) Вказати причину зміни виборчої дільниці (наприклад, фактична адреса проживання) і ввести адресу, за якою виборець проживає.
6) Підписати заяву за допомогою ЕЦП.

3. Отримати підтвердження на адресу електронної пошти.

Лист-підтвердження заявки надійде на електронну пошту пізніше (крайній термін надання відповіді відповідним відділом ведення Державного реєстру виборців – 15 днів, але, зазвичай, це відбувається до чотирьох днів). Також можна перевірити зміну своєї ВА за посиланням.

Варто пам’ятати, що змінити свою ВА можна не частіше ніж раз на рік.

Також змінити виборчу адресу можна у місцевому відділенні реєстру виборців. Потрібно прийти до такого відділення з паспортом, написати заяву про зміну «виборчої адреси» та додати до неї копію документа, який підтверджує реальне місце проживання (не за місцем реєстрації). Таким чином можуть визначити собі постійне місце голосування і ті громадяни України, які ніде не зареєстровані. Адреси всіх відділів ведення Державного реєстру виборців на Львівщині можна переглянути тут.

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня. Обиратимуть депутатів місцевих рад — сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах. Також обиратимуть міських голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад.