У Львові відкрили для огляду унікальний іконостас жовківської церкви

Відреставровану пам’ятку можна подивитися у Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові.

Іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви є п’ятиярусним і налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII сторіччя.

“В іконостасі втілено новаторський пошук — образи святих наділені елементами українського типажу. Іконостас виготовлений з липи, його декор має глибоке різьблення, котре виконав Ігнатій Стобенський (український, галицький скульптор різьбяр поч. XVIII ст.). Яскравий декоративний живопис, енергійний рисунок, різноманітність у композиціях цілком відповідають барочному стилю різьби і композиції іконостаса”, – розповіли у Львівській ОДА.

Довідка

У 1978-1979 роках церкву і, зокрема, іконостас було реставровано. Приміщення церкви було передано у користування музею, а вже в часи незалежності було передано спочатку православній, а потім греко-католицькій громаді. Храм належав УГКЦ з часу заснування. В 1993 році церква знову передана віруючим УГКЦ.

У 2019 році іконостас був відданий на реставрацію до Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Відреставрований іконостас буде розміщено у виставковій залі Музею-заповідника «Жовківський замок» до завершення реставраційних робіт у церкві Святої Трійці в Жовкві.