Україна і Польща відкрили транскордонний винний маршрут

Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» розробила транскордонний винний маршрут, що включає як найкращі винні сховища та винні підвали Закарпаття та Підкарпатського воєводства, так і місцеві пам’ятки архітектури. Про це Радіо ПЕРШЕ повідомили в Асоціації.

Усі локації поділені на декілька маршрутів. Головними критеріями поділу було як географічне розташування, так і приналежність до винних теруарів.

«Наприклад, на території Закарпаття було сформовано чотири винні маршрути: Ужанський (проходить через місто Ужгород та Ужгородський район і включає в себе 7 об’єктів), Південно – Березький (проходить через місто Берегово та Берегівський район, включає в себе 8 об’єктів), Угочанський (проходить через м. Виноградів та Виноградівський район і включає в себе 7 об’єктів) та Північно-Зберезький винний теруар (маршрут проходить через міста Мукачево та Іршава і включає в себе 6 об’єктів)», – йдеться у повідомленні.

В Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» зазначили, що спланувавши подорож, використовуючи напрацьовані маршрути, можна поєднати приємне з корисним: вивчення місцевої історії та історії виноградарства регіону, а також дегустацію місцевих напоїв.

До слова, транскордонний винний маршрут розроблено в рамках проєкту «Карпатська винна академія», що реалізовується Виноградівською районною радою у партнерстві з Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» та Асоціацією розвитку та промоції Підкарпаття «ПроКарпатія» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми підтримки транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020.

Фото: Сергій Гудак, Едгар Петі