Україна відзначає День державного прапора

В Україні 23 серпня відзначають День державного прапора. Це свято своїм указом встановив у 2004 році президент Леонід Кучма.

“На вшанування  багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання  поваги громадян до державних символів України постановляю установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня”, – йдеться у документі.

Президент Віктор Ющенко в 2009 році заснував церемонію підняття прапора України 23 серпня.

У переддень свята президент України Володимир Зеленський закликав українців 23 серпня в День державного прапора провести флешмоб –  вивісити синьо-жовтий український прапор.

«Є місця, де за український стяг можуть забрати у в’язницю, і думаю, ці люди багато б віддали за можливість спокійно пройти зі своїм прапором. Тому давайте завтра не полінуємось і вдягнемо наші вулиці у жовто-сині кольори», – закликав Зеленський.

Згідно з Конституцією, державний прапор України є стягом «iз двох рiвновеликих горизонтальних смуг синього i жовтого кольорiв».

Додамо, що першим українським містом, де над будівлею міської ради на початку незалежності підняли Державний прапор, став Стрий, що на Львівщині. Це відбулося  14 березня 1990 року.

Над Верховною Радою України синьо-жовтий прапор підняли 4 вересня 1991 року.