Уряд продовжив адаптивний карантин до кінця літа

Кабінет міністр України підтримав постанову про продовження адаптивного карантину до кінця літа – до 31 серпня. Про це повідомила «Українська правда».

Рішення на засіданні уряду 22 липня ухвалили одностайно.

Нова постанова діятиме з 1 серпня до 31 серпня. Залежно від епідемічної ситуації будуть встановлювати «зелені», «жовті», «помаранчеві» та «червоні» рівні небезпеки. Рівень встановлюватиметься автоматичною системою і затверджуватиметься комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що адаптивний підхід на регіональному рівні довів свою ефективність і дозволяє контролювати рівень захворюваності в Україні.

Глава МОЗ Максим Степанов повідомив, що теперішні норми проведення карантину гармонізуються з європейськими, також змінюються підходи до показників захворюваності. Йдеться про підрахунок не за кількістю хворих, а за динамікою захворюваності, як це робиться в країнах Європейського Союзу.

Моніторинг рівня небезпеки проводитимуть за тими показниками, що є зараз:

  • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров’я складає понад 50%;
  • середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня;
  • коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу понад 11%;
  • показник динаміки зростання випадків Covid-19 понад 10%.

Зокрема у регіонах «зеленої» зони дозволять далі послаблювати карантин. Якщо п’ять днів поспіль у «зеленому» регіоні погіршуються показники щодо Covid-19, то він спершу переходить на «жовтий» рівень.