В Україні підвищать штрафи за вирубку дерев у містах

 Для громадян він становитиме 1700 – 3400 гривень та 5100-8500 гривень для посадових осіб.

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №3805, який передбачає зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та посилення відповідальності за рубку дерев в межах населених пунктів. Про це повідомляє  Державна екологічна інспекція.

За словами очільника інспекції Андрія Мальованого, штрафи за порушення збільшаться у близько 10 разів.

“Штраф за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників на об’єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів підвищується до 1700 – 3400 гривень для громадян та 5100-8500 гривень для посадових осіб. Раніше штраф становив 170-510 гривень та 510-850 гривень відповідно“, – зазначив Андрій Мальований.

Також до кодексу введуть нову статтю 246-1, яка передбачатиме, зокрема, позбавлення волі до трьох років.

“За умисне знищення, пошкодження дерев, чагарників в населених пунктах, що заподіяло істотну шкоду, передбачені штраф для громадян у розмірі 8500-17 000 гривень, виправні роботи на строк до двох років, обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк“, – додав Андрій Мальований.

Істотною шкодою вважається така, що у 20 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. 

 Законопроєкт дозволить посилити захист зелених насаджень у містах. Це особливо важливо для мегаполісів та промислових міст, адже дерева – це не тільки джерело кисню, а ще й природний фільтр для забруднюючих частинок, які щодня продукуються підприємствами, вугільними ТЕЦ та автомобілями.


Теми: