Верховна Рада підвищила виплати по догляду за дітьми з інвалідністю

Верховна Рада України на засіданні в середу, 2 вересня підвищила соціальну допомогу від держави на догляд за дітьми з інвалідністю та людьми з інвалідністю з дитинства. За відповідний законопроект проголосували в другому читанні та в цілому 330 народних депутатів.

Законопроект передбачає внесення змін до ст. 3 закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю».

Так, особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А групи I, надбавка на догляд збільшується з 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 150%.

Особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б групи I – з 50% до 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Одиноким особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і належать до II та III груп, встановлюється надбавка на догляд за ними у розмірі 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, при тому, що раніше вона становила 15% від цієї суми.