Верховна Рада ухвалила програми підтримки бізнесу на час суворого карантину

Держава надасть підтримку бізнесу, якщо карантинні обмеження будуть посилені: Верховна Рада схвалила відповідні законопроекти. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Відтак, у разі запровадження суворого карантину діятимуть такі програми:

  • Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам у розмірі 8 тис. грн. Цю допомогу можуть надавати найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні внаслідок посилення карантинних обмежень та фізичним особам-підприємцям, які втратили частину доходу через заборону на повноцінне функціонування.
  • Одноразова матеріальна допомога юридичним особам з метою збереження робочих місць. Наприклад, якщо підприємець-юридична особа вимушено скорочує тривалість робочого часу працівника через посилений карантин, то він зможе отримати одноразову допомогу на одного такого працівника до 8 тис. грн.
  • Одноразова компенсація витрат юридичних осіб, понесених на сплату ЄСВ. Відповідну допомогу нададуть тим бізнесам, чия діяльність буде призупинена у випадку посилення карантинних заходів. Сума одноразової компенсації буде розраховуватися як середнє значення сплачених сум ЄСВ за десять місяців.
  • Запровадження податкових канікул для 200 тисяч ФОПів першої групи, що звільняє їх від нарахування та сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 року до травня 2021 року.
  • Списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за усіма податками й зборами не перевищує 3060 грн та він непогашений станом на 1 листопада 2020 року.
  • Відтермінування до одного року сплату податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн, які виникли до 1 грудня 2020 року.
  • Списання пені та штрафних санкцій з податкових боргів, якщо вони будуть погашені протягом шести місяців після набуття чинності цього документу.
  • Збільшення утричі (з 1 020 грн до 3 060 грн) порогу податкового боргу, щодо якого податкова не вчинятиме заходи стягнення.
  • Звільнення від оподаткування матеріальної допомоги, яку громадяни та бізнес отримуватимуть від держави у зв’язку з посиленим карантином – матеріальна допомога не буде оподатковуватися ПДФО та податком на прибуток.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме уряду ввести суворий карантин з початку січня на три тижні. Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив сьогодні, 4 грудня, на брифінгу.

Повний перелік можливих обмежень оприлюднять на засіданні Кабінету Міністрів 9 грудня.