Верховна Рада збільшила покарання за викрадення автомобілів

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за викрадення автомобілів. Відповідний документ підтримали 309 депутатів на засіданні парламенту в четвер, 3 вересня.

Ухвалений закон передбачає посилення кримінальної відповідальності за підробку, заміну або знищення ідентифікаційного номера транспортного засобу, яким незаконно заволоділи, а також за продаж такого транспортного засобу до 1-1,2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавлення волі на такий самий строк.

Ті самі дії, вчинені організованою групою або злочинною організацією, караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років із конфіскацією майна.

Наразі знищення, підробка чи заміна номерів агрегатів транспортного засобу або заміна ідентифікаційного номера карається штрафом від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
При цьому за крадіжку авто, вчинену організованою групою або поєднану з насильством, винуватцям загрожуватиме позбавлення волі від 8 до 12 років з конфіскацією майна або без такої.