Всього 18 хв потрібно злочинцю в інтернеті, щоб отримати від дитини інтимні фото, – дані дослідження

На Львівщині тривають Дні безпечного інтернету з освітнім проєктом #stop_sexтинг. 

До 18 грудня у Львові можна подивитись виставку-квест з використанням (віртуальної реальності) “(Не)дитячі онлайн-стосунки”. Вона розрахована на підлітків та батьків, які хочуть більше зрозуміти онлайн-реальність дітей. Про це у програмі “Інший погляд” розповіла засновниця проєкту #stop_sexтинг Анастасія Дьякова. 

“Ми потрапляємо в кімнату підлітка і чуємо розповідь дитини, яка стала жертвою сексуального насильства в інтернеті. Ця дитина нам розповідає свою історію. Ми слідуємо за її розповіддю, ходимо кімнатою цієї дитини: десь знаходимо її щоденник і читаємо частину листування, десь відкриваємо комп’ютер і бачимо онлайн листування дитини зі злочинцем. У якийсь момент ми самі стаємо тією дитиною, яка стоїть перед вибором: розповісти батькам чи не розповісти”.

Виставка працює до 18 грудня включно, з 10 до 17 год, у Центрі Митрополита Андрея Шептицького УКУ (вул. Козельницька, 2а).

За даними проєкту #stop_sexтинг, кожна 5 дитина в середній школі готова зустрітися з незнайомцем з інтернету. Також кожен 5 учень середніх класів отримував питання в  мережі про свої інтимні частини тіла. Злочинцю потрібно в інтернеті всього 18 хвилин, щоб отримати інтимні фото або відео дитини. 73% дітей ніколи не розказують батькам чи дорослим, що з ними сталось в Інтернеті. 

“Це питання довіри. Чи є ця довіра між дітьми та дорослими, чи вірять діти, що дорослі зможуть їх зрозуміти і підтримати. 

Окрема тема – злочинці залякують дитину: “Якщо ти про це розповіси, то ці матеріали з’явиться на сайті школи, в чатах класу, у всіх твоїх друзів”. Діти хвилються через це.”

Також у рамках Днів безпечного інтернету у навчальних закладах регіону відбуваються тематичні уроки. Окрім того, в програмі – конференція за участі вчителів, поліції і соціальних працівників.  

Довідково: 

#stop_sexтинг – найбільший в Україні освітній проєкт щодо захисту дітей в інтернеті. Загалом навчив більше ніж півмільйона дітей та батьків безпеці в мережі. У рамках   інформаційної компанії створили з Урядовим контактним центром першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545.