«Золоті години життя»: у Львові організовують аукціон для поспішайок

У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі організовують благодійний аукціон творів мистецтва, щоб придбати сучасний реанімобіль для передчасно народжених малюків. Його вартість 5 мільйонів гривень.

Потребу у реанімобілі декілька років тому відчув Роман. Коли його дружина передчасно народжувала двійню у пологовому відділенні Львівської обласної клінічної лікарні. Дітки народилися із вагою 1,8 кг і 1,9 кг. Для транспортування їх до підрозділу Медінституту, який надає спеціалізовану допомогу поспішайкам, був потрібен реанімобіль, – продовжує Роман.

«У звичайному пологовому будинку немає тих умов, які потрібні для передчасно народжених діток. На той час не було на місці реанімобіля, він був на виїзді у Золочеві. А ти просто стоїш і не можеш нічого зробити», – згадує чоловік.

Їх історія, на щастя, закінчилася успішно. Але є й інші. Для поспішайок перша година життя є найважливішою, її медики ще називають «золотою». За цей час дитині слід надати не лише необхідну медичну допомогу, а й забезпечити умови, максимально наближені до внутрішньоутробних.

«Реанімобіль має бути забезпечений потужною матеріально-технічною базою. Має бути певний перелік апаратури: ШВЛ, інфузійні шприци та інше», – розповідає очільниця Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська.

Допомогти медзакладу у закупівлі цього автомобіля зголосилися митці, як з України так із за кордону. Загалом долучився 31 художник, дехто з них дає відразу по дві картини.

«Це твори різного спрямування: натюрморти, пейзажі, абстракції. Воно буде цікаво і для нашого львівського й для іноземного покупця. Ми організовуємо очний аукіцон, але також він буде онлайн. Тут ми каталоги творів мистецтва розсилатимемо серед нашої української діаспори», – каже організаторка аукціону, доктор мистецтвознавства Христина Береговська.

Аукціон відбудеться у п’ятницю, 28 січня, у конференц-залі перинатального центру, що на вул. Джорджа Вашингтона, 6. У цей день планують зібрати пів мільйона гривень. Реєстрація на захід вже відкрита.