Юрист Ярослав Жукровський у програмі “Юридичні нюанси” на радіо ПЕРШЕ розповів, як законно припаркувати своє авто у Львові та не отримати згодом штраф. А якщо
Шумите вночі? Тоді готуйте телевізор для конфіскації
- Вівторок, 14 вересня 2021

Надто галасливі сусіди не дають спати чи нав’язливий звук болгарки заважає відпочинку у вихідний день? Якщо з шумними сусідами по-доброму домовитись не вдається – тоді є методи, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення і навіть Кримінальним кодексом. Про способи впливу розповів Ярослав Жукровський у новому випуску “Юридичних нюансів”.
Відповідно до законодавства, гучна музика чи застільні пісні сусідів не мають заважати нашому відпочинку з 22.00 год і до 8.00 год. ранку. Ремонтні роботи заборонені з 21.00 год і до 8.00 год. ранку, а також у вихідні і святкові дні.
“Якщо сусід у вихідний день хоче робити ремонт і роботи будуть дуже шумними, то він має запитати вашого дозволу. Якщо ви не заперечуєте – може шуміти. В іншому разі, ви маєте повне право викликати поліцію. Тоді складаємо протокол, справу передаємо в суд, отримуємо постанову про притягнення до адмінвідповідальності”.
Передбачений за порушення тиші штраф – 85-205 грн. Окрім того, суд може конфіскувати телевізор чи іншу техніку, яка створювала шум. Якщо порушником є магазин, кафе чи фірма по-сусідству, тоді для них покарання вже 850-1700 грн.
Надто норовливих сусідів, які шумлять постійно і на зауваження не звертають уваги, можна приборкати за допомогою Кримінального кодексу України, статті 296. Треба збирати докази перевищення рівня шуму (ними може аудіозапис чи відеозапис, колективна скарга мешканців квартир).
Торік в Україні судами розглянуто близько 500 справ щодо порушення права на тишу. До відповідальності притягнуто приблизно 200 осіб.
Читайте також:
Одружитись і розлучитись: як зробити це швидко До весілля пара готується зазвичай доволі довго. Зрештою, і до розлучення також. Якщо раніше такі терміни людей влаштовували, то у сучасному світі з швидким темпом
До весілля пара готується зазвичай доволі довго. Зрештою, і до розлучення також. Якщо раніше такі терміни людей влаштовували, то у сучасному світі з швидким темпом
«Шановні колектори» або як вчимось захищати себе і свою приватність Із 14 липня набув чинності антиколекторський закон. Тепер колектори не мають права на багато дій, які вони вчиняли відносно боржника раніше. У програмі «Юридичні нюанси»
Із 14 липня набув чинності антиколекторський закон. Тепер колектори не мають права на багато дій, які вони вчиняли відносно боржника раніше. У програмі «Юридичні нюанси»